piątek, 22 maja 2015

NIE BĄDŹ DINOZAUREM!

Nie rozumiem ludzi, którzy nie czytają książek. Przecież czytanie jest jedną z lepszych form spędzania czasu wolnego. Książki przenoszą nas do innego świata, uczą jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Kocham czytać, jestem przeszczęśliwa, że już nie muszę czytać lektur, teraz mogę czytać dla przyjemności.

Jakie książki najbardziej lubię? Chyba fantastykę, lubię czytać o jakiś nierealnych krainach i wyobrażać sobie jak mogły wyglądać. Takie książki bardzo pobudzają wyobraźnie.

Co aktualnie czytam?
W końcu zaczęłam czytać kolejne części trylogii Trudi Canavan - na razie czytam drugi tom "Nowicjuszka". Uwielbiam tę autorkę. Jej książki pełne są magii, akcji, przygód. No po prostu wciągają. Nie będę Wam zbytnio opowiadać o czym są, bo to jednak kontynuacja, poza tym jeszcze nie skończyłam czytać. Powiem tylko - dla fanów fantastyki pozycje obowiązkowe!

Pewnie zastanawiacie się, czemu w tytule posta mowa o dinozaurach. Sądzicie, że coś mi się pomyliło, że tytuł nieadekwatny do treści? Zaraz rozwieję wszelkie wątpliwości.

Otwórz główną myślą posta ma być zachęcenie Was do czytania książek. Nie ważne, czy fantastycznych, kryminalnych, kucharskich, czy wszelkich możliwych przewodników i poradników.

Książki do skarbnica wiedzy! Książki to najlepsi przyjaciele człowieka! Książki to chwile tylko dla Ciebie.

Dlatego też apeluję do Was - warto czytać!

O co więc chodzi z dinozaurami? A no...
Teraz już rozumiecie? Nie bądźcie dinozaurami!

Lubicie czytać? Jakie książki najbardziej? Co polecacie?

Post powstał w ramach wyzwania 5 dni do lepszego bloga.

5 komentarzy:

 1. Lubię fantasy i chyba wybiorę tę książkę jako lekturę na wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko zacznij od pierwszej części :) tytuł to "Gildia Magów" :)

   Usuń
 2. Czytanie jest fantastyczne. :)
  Wcześniej ludzie czytali więcej. Tak mi się wydaje. Dzisiaj to tylko komputer i TV. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedyś książka to był skarb, bo nie było ich tyle, a teraz? zero szacunku, ludzie nie korzystają z możliwości jakie mają

   Usuń
 3. Czytając pierwsze zdanie słyszałam siebie :) czytam codziennie, bo sprawia mi to ogromną radość. Dla książek nawet wstaję wcześniej niż zwykle, bo nie wyobrażam sobie dnia bez lektury.

  OdpowiedzUsuń