wtorek, 5 maja 2015

"DROGA..." - 3MAJ KONTAKT!

Dzisiaj pierwszy post w ramach wyzwania 3maj kontakt wymyślonego przez Ninę z bloga Drinki w kokosie. Pomysł ciekawy i na pewno niełatwy, bo pierwszym zadaniem jest napisanie listu do siebie z przeszłości. Tyle w kwestii wstępu, teraz pora na korespondencję ze sobą (może brzmi to dziwnie, ale wcale nie znaczy, że odbiło mi to tego stopnia, że zaczęłam gadać sama ze sobą).

3 września 2012
Droga Młodsza Ja!

Zaczynasz teraz liceum, jeden z ważniejszych okresów w Twoim życiu. Nie będę Cię okłamywać - łatwo nie będzie, wiem co mówię. Czekają Cię ogromne zmiany, trudne decyzję do podjęcia, bolesne porażki, ale też naprawdę fajne momenty, bo jak to mówią "po burzy zawsze wychodzi słońce". Nie zapominaj o tym nigdy!

Boisz się, co Cię czeka? Oj przestań, dasz radę! Jakoś ;) Liceum to nowy start. Przestań być aspołecznym, zamkniętym w sobie ludzikiem. Uśmiech proszę i integrujemy się z otoczeniem! No dalej, śmiało! Przecież Cię nie zjedzą. Co najwyżej za obraz wciągną...

Mnie nie ufasz? Weź się w końcu w garść, koniec bycia szarą myszką bojącą się własnego cienia. Wiem, jestem w tym momencie troszkę (ale tylko troszkę) okrutna, ale na pocieszenie powiem Ci, że otwartość się opłaci - będziesz bowiem miała fantastyczną paczkę przyjaciół (oby na całe życie). Czasem będą się co prawda zdarzać zgrzyty, nie zawsze będziecie nadawać na tych samych falach, parę razy będziesz się zastanawiała, czy aby na pewno pochodzicie z jednej planety, a taki jeden to już szczególnie często będzie narażony na Twoje warczenie i pioruny, spowodowane napadami złego humoru, ale i tak będą Cię kochać i uwielbiać. Oczywiście ze wzajemnością. 

Więc (tak wiem, że nie zaczyna się zdania od "więc") błagam Cię zwalcz weltschmerz, nie poddawaj się, nawet jeśli sytuacja wydaje Ci się beznadziejna i bez wyjścia. Dąż do wyznaczonych celów, spełniaj marzenia, rozwijaj pasje, ucz się systematycznie, planuj co i kiedy musisz zrobić, przemyśl, co będziesz robić po liceum, a na pewno dasz radę! Tak, DASZ RADĘ! Przestań kręcił głową i przewracać oczami. Uważasz, że się mylę? Że NIE MAM RACJI? JA? 
Ja mam ZAWSZE rację. 
A jak nie mam to przeczytaj poprzednie zdanie jeszcze raz. I jeszcze raz, i jeszcze raz, aż wbijesz to sobie do swojego małego móżdżka.

Ty zaczynasz teraz liceum, ja już je skończyłam. U mnie jest 5 maja 2015, pisałam dzisiaj maturkę z matematyki, fajnie nie? Powiem Ci, że nie taki diabeł straszny jak go malują, więc wyluzuj i przestań obgryzać w końcu te paznokcie, bo to wcale nie wygląda dobrze. No dobra, przyznaję też ciągle z tym walczę.

Pewnie chciałabyś wiedzieć jaka teraz jestem, ale nie powiem Ci co za Muppet ze mnie wyrósł. Sama z czasem się przekonasz. Może trochę Cię zdołuję (znowu, wybacz), ale jeśli myślisz, że dopiero za trzy lata matura itd. to przykro mi, ale się mylisz i nawet się nie zorientujesz, że tak szybko to zleciało. Z biegiem lat człowiek zaczyna sobie uświadamiać jak szybko płynie czas. Dlatego czerp radość z każdej chwili, nawet z byle pierdoły. I nie zmarnuj tych lat!

Dobra, dość już wymądrzania się. Do niektórych rzeczy musisz dojść sama, dorosnąć do pewnych spraw, przeżyć niektóre sytuacje. Pamiętaj, że jestem z Tobą i wierzę w Ciebie.

USZY DO GÓRY!

2 komentarze:

  1. Aż miło się czyta! Cieszę się, że matura poszła dobrze i trzymam kciuki za jutrzejszą! ;) Nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale mam wrażenie, że rady, które dajemy "sobie z przeszłości", często same mogłybyśmy jeszcze doszlifować w aktualnym życiu, prawda? :D Ja przynajmniej tak mam. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dzięki :) zgadzam się, ale czasem łatwiej wytykać błędy i się wymądrzać zamiast wprowadzać zmiany ;)

      Usuń