czwartek, 4 lutego 2016

20 MĄDROŚCI NA 20-STE URODZINY

Tak, wczoraj nastał TEN dzień. Oficjalnie 20-stka na karku. Jak się z tym czuję? Tak samo jak z 19-stką czy 18-stką. Dzień jak co dzień, urodziny jak każde inne. Ciekawe, że wszyscy pytają "jak się czujesz?" w dniu Twoich urodzin, tak jakby jeden dzień różnicy mógł diametralnie zmienić coś w moim życiu. Ciekawe, że odkąd skończyłam 17-naście lat słyszę co roku "to ważny dzień, jak się czujesz jako 17/18/19/20-latka?". Mam się dobrze i tyle.

17-naste urodziny są ważne, bo to "ostatni rok błogiego dzieciństwa", 18-naste są ważniejsze, bo to w końcu "początek dorosłego życia", 19-naste też są nie bez znaczenia, bo "ostatnie naście", a 20-ste? No 20-ste to 20-ste, okrągłe i w ogóle dwójka na początku to przecież taaaakie ważne... A co będzie za rok? 21, czyli tzw "oczko". A potem 22, 23, 24...

Długo się zastanawiałam co napisać z okazji urodzin, aż w końcu stwierdziłam, że skoro jest taaaka dorosła i taaaka poważna to pora na filozofowanie i wymądrzanie się.

20 MĄDROŚCI NA 20-STE URODZINY

1. Nie ważne ile kłód życie rzuca nam pod nogi. Trzeba je omijać, przeskakiwać, a czasem się o nie potknąć, by móc się podnieść i iść dalej.

2. Nie zawsze spotkamy na swojej drodze sympatycznych i miłych ludzi, ale cóż poradzić, jakoś trzeba z nimi wytrzymać.

3. Kiedy coś nie idzie po naszej myśli, to lepiej to zostawić i wrócić do tego później, bo i tak nic nie wymyślimy, a będziemy się bez sensu jeszcze bardziej dołować i stresować.

4. Ciasto jest najlepszą formą płatności za wszelką pomoc.

5. Czasem jak nie jesteśmy czegoś pewni to po prostu mówmy dużo i z przekonaniem jakbyśmy byli ekspertami, bo czasem dobry blef nie jest zły. Ale tylko czasem.

6. Kawa jest uzależnieniem, ale też lekarstwem na wszystko.

7. Jak znajdziemy tanie bilety na samolot/pociąg/autokar to nie wahajmy się, tylko je kupmy, nie będzie nam aż tak żal, jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku.

8. Czasem chociaż weekend poza domem potrafi pozytywnie naładować nasze baterie.

9. Kiedy studiuje się niestacjonarnie stwierdzenie "cieszę się, że weekend się już skończył" nie jest czymś dziwnym i obcym.

10. Warto walczyć o przyjaźń. Każda znajomość przeżywa wzloty i upadki, ale prawdziwa przyjaźń prędzej czy później wszystko wybaczy.

11. Kołdra nie pyta, kołdra rozumie, a sen jest niezbędny do normalnego funkcjonowania.

12. Najlepszym sposobem na przełamanie pierwszych lodów jest przyniesienie ciastek. Ciastka łączą ludzi i pomagają się wkupić w łaski nowych znajomych. Dzięki temu na pewno zostaniemy zapamiętani.

13. Młodzi ludzie nie zawsze pracują, bo muszę. Czasem po prostu chcą zdobyć doświadczenie, poznać nowych ludzi lub po prostu lubią pracować. I work because I love to not because I have to.

14. Kiedy mówimy sobie, że nic już nas w życiu nie zaskoczy, to grubo się mylimy. Życie pełne jest niespodzianek i nieprzewidywalnych zdarzeń. Trzeba być na nie otwartym i gotowym, bo nigdy nie wiemy, kiedy nastąpią.

15. Posiadanie rodzeństwa jest wspaniałe. Fakt zdarzają się spiny i kłótnie, ale też wiele pięknych momentów i niezapomnianych chwil. Nie zazdroszczę tym, którzy są jedynakami, bo nie wiem co bym zrobiła bez mojej siostry.

16. Nasze wybory wpływają na nasze życie. Musimy być tego zawsze świadomi i ponosić pełną odpowiedzialność na nasze decyzje.

17. Są rzeczy ważne i ważniejsze i czasem bardzo trudno ogarnąć się w priorytetach. Mimo tego trzeba umieć dobrze rozplanować pracę, by na wszystko znaleźć czas, więc dobry plan to podstawa.

18. Starajmy się sprawić, by każdy dzień był wyjątkowy. Cieszmy się drobnymi chwilami i łapmy miłe, ulotne momenty, by później mieć co wspominać.

19. Praktyka czyni mistrza, a programy graficzne nie są takie złe i straszne jak z początku może się wydawać. Przez ostatnie 4 miesiące prób, płaczu z bezsilności mogę z dumą powiedzieć - opłaciło się, umiem zdecydowanie więcej niż przypuszczałam, że kiedykolwiek będę umieć.

20. Do sukcesu dochodzi się małymi kroczkami, bo czasem najtrudniej jest przemóc się i zacząć nad czymś pracować. Na początku włączenie Photoshopa i utworzenie nowej strony to pierwsze małe zwycięstwo, a później będzie coraz bardziej z górki.

Większość z tych rzeczy uświadomiłam sobie dopiero niedawno i wciąż nad nimi pracuję. Nie chcę zgrywać eksperta i udawać, że pozjadałam już wszystkie rozumy, więc możecie to traktować bardziej z przymrużeniem oka.

Jestem ciekawa czy zgadzacie się z tym co napisałam? Jakie mądrości jeszcze byście dopisali do tej listy? Co byście zmienili?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz